19 Mart akşamı Taksim
19 Mart akşamı Taksim

19 Mart akşamı Taksim

İstanbul sokaklarında, dün akşam alışılmışın dışında bir sakinlik yaşandı.

Şehrin yollarında trafik yoğunluğu zaman zaman yüzde 18'lere kadar düşerken, Taksim meydanı gibi gece hareketli olan yerlerin boş olduğu göze çarptı.

NEVİZADE'DE SESSİZLİK…

İstiklal Caddesi üzerinde gerçekleşen canlı bomba saldırısının ardından, özellikle hafta sonu rağbet gören Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde her zamanki insan kalabalığı 19 Mart cumartesi gecesi görülmezken, caddeye gelen vatandaşlar patlama noktasını ziyaret etti.

Ayrıca eğlence mekânlarının olduğu Nevizade'de iş yerlerinin kapalı olması dikkat çekti. İstiklal Caddesi'ndeki birçok eğlence mekânının kapıların açmadığı görüldü.

İstiklal Caddesi'nde her cumartesi yaşanan insan kalabalığı yerini tenhalığa bıraktı. Vatandaşlar İstiklal Caddesi’nde gezmeyi tercih etmezken, caddeye çıkanların daha çok turistler olduğu gözlendi.

Öte yandan eğlence merkezlerinden biri olan Nişantaşı da tenhalıktan nasibini aldı. Teşvikiye ve Rumeli Caddesi'ndeki birçok eğlence mekânının boş olması dikkatlerden kaçmadı.

KADIKÖYDE YOLLAR BOŞ KALDI

Anadolu yakasında da sokaklar ve meydanlar boş kaldı. Özellikle Bağdat Caddesi'ndeki sakinlik dikkat çekti. Kadıköy'deki eğlence mekânlarının olduğu sokaklar boş kalırken, trafiğe çıkan araba sayısında da gözle görülür bir düşme görüldü.

Mehmet İlkay ÖZER- Ramazan EĞRİ- Soner HASIRCIOĞLU / İSTANBUL DHA
Galeriyi Paylaş